starbucks soğuk içecek önerileri

Starbucks Soğuk İçecek Önerileri

1 Haziran 2018 - Önerdiklerim, Slider

Starbucks’ı herkes bilir fakat herkes sevmez, başlarda kahve sevmediğim için bende sevmezdim fakat kahve haricinde farklı lezzetleri keşfettiğimde sevmeye ve hatta her hafta uğramaya başladım. Genelde soğuk içecekleri tercih ettiğimden sizlere Starbucks’ın lezzetli soğuk içeceklerini önermek istedim. Şuanda kışa yaklaştığımız için bu içeceklerin bir kısmı bulunmuyor fakat yazın inanılmaz ferahlatıcı lezzetler olabiliyorlar.

Starbucks Soğuk İçecek Önerileri

Listeye en sevdiğim içecekten başlıyorum.

Berry Hibiscus
Beryy hibiscus şüphesiz starbucksta en sevdiğim içecektir. Berry yani dut parçacıklı bir içecek, ben özellikle tatlı sevdiğimden özü bol ve buzu az istiyorum. Böylelikle Berry tadını daha fazla alıyorum ve normal içiminden daha tatlı oluyor fakat normali çok tatsız olduğu için abartı bir tatlı tadı olmuyor. Kesinlikle içmenizi öneririm, bağımlılık yapar. 🙂 Fakat şu mevsimde pek bulunmuyor hatta menülerden de kalktı genelde yazın ve ilk baharda bulunuyor.

Mango Passion Fruit
Mango aromalı buzlu bir içecektir. Mango tadını seviyorsanız tavsiye ederim ki benim sevdiğim içeceklerden biridir.Mangolu frozen tarzı da diyebiliriz. Berry hibiscus olmadığı durumlarda bu içeceği de tercih ettiğim oluyor.

Peach Green Tea Lemonade
Şeftali aromalı yeşil çay ve tabi limonlu. Ice tea gibi düşünebilirsiniz.Fakat şeftalili değil limonlu ice teaye daha çok benziyor. Ben peach aromasını fazla attırıp limonunu az attırıyorum böylece güzel bir tad elde edebiliyorum.

Cool Lime
Nane limonun soğuk hali gibi bir içecek. Pek sevdiğim söylenemez fakat arada fantazi olsun diye içerim. 😀

Portakal Suyu
İçtiğim en güzel portakal sularından biri de Starbucksta geçen hafta içtiğimdir sanırım. Baya güzeldi, sıfır acılık muazzam tad. Belki de mevsiminde Ocak ayında içtiğim içindir. Tavsiye ederim.

Starbucks Soğuk Kahve Önerileri

Starbucks’ta yaz aylarında kahve içmek isteyip sıcaktan bunaldığınızda imdadınıza yetişen soğuk kahve çeşitlerini sizlere tanımaya çalışacağım.

Java Chip
Beryy hibiscus olmadığında tercih ettiğim içeceklerin başında geliyor. Süt ve kahve bazlı olarak iki çeşidi var ben tabi kahve sevmediğim için hep süt bazlı içtim. Bu içeceğimiz çikolatalı bir içecek. Tadı nesquike benziyor fakat bence daha güzel, tatlıyı çok severim derseniz çikolata parçacıklarını biraz fazla arttırabilirsiniz. Bence çikolatası ve tadı yerinde oluyor.

Iced White Chocolate Mocha
White chocolate mocha’nın soğuk hali açıkçası soğuk white chocolate mocha içmedim ama tek kahve seçeneğim olan white chocolate mocha’nın sıcağını tercih edebiliyorum arada, bunun lezzeti de aşağı yukarı aynıdır diye düşünüyorum. Kahve seven biriyseniz deneyebilirsiniz.

Iced Caramel Macchiato
Soğuk caramel macchiato yani karamelli sütlü espresso karamel ve kahve sevenler sıcağını tüketiyor ben hiç tüketmedim. Fakat karamel ve soğuk kahve seviyorsanız deneyip görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Ice latte
Bir nevi 2si bir arada kahvesinin yandan yemişi olan Latte’nin soğuk halidir. Tek fark süt normalde buharda ısıtılır ama bunda o da yok o yüzden fark yok gibi bir şey.

BONUS

White Chocolate Mocha
Adından da anlayacağınız üzere beyaz çikolatalı mocha yani kahve de diyebiliriz. Kahve sevmeyen biri olarak Starbucksta içtiğim ilk ve tek kahvedir, diğerlerini hiç içmedim. Bu içeceği sizlere de tavsiye ederim, fakat bu içecek soğuk değil sıcaktır.

Sizinde sevdiğiniz starbucks içecekleri var ise yorum kısmından tavsiyelerinizi bekliyorum. Ayrıca kahve severler starbucks kahveleri yazımıza da göz atabilir.

10 comments

  1. Starbucksa hep gitmek istemişimdir ama orda bilmediğim isimler olduğu için seçemem diye korkuyordum.anlaşılan soğuk içecek fazlasıyla içeceğim :))

  2. Hepsini denedim ama aralarında beğenmediğim Mango Passion Fruit oldu . ama aralarında en güzelide cool time bilmeyenler için güzel yazı daha çok böyle yazı gelirse sevinirim..

  3. Bende berry hibiscus ve portakal suyunu öneririm. Hibiscus sadece yaz aylarında oluyor kışın portakal suyunu tercih edebilirsiniz. 🙂

  4. Eğer kahve almıycaksam (herzaman White Chocolate Mocha) Cool Lime veya Mango Passion alırım en güzelleri onlar kesinlikle tavsiye ederim deneyin

  5. Buzlu Chai Tea Latte tavsiye ederim, starbucks’a gitme sebebim. Bu arada mangoyu deneyeceğim, inşallah beğenirim.

  6. Herşey iyi hoşta ben bunları nasıl anlatıcam (çeviriye berry hibiscus yazdım gersonun kulağına dayadım ahhh hala utanıyorum)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.