otomatik reklamlar

Otomatik Reklamlar

21 Nisan 2018 - Google

Otomatik reklamlar Google Adsense’in yayıncılara sunduğu yeni bir reklam çeşididir, bu reklam birimi ile kazançlarınızı bir nebze de olsa arttırmanız mümkün. Otomatik reklam birimini sitenizin <head></head> tagleri arasına eklediğinizde sistem tarafından otomatik belirlenen alanlarda reklamlar görünmeye başlayacaktır. Genelde bu reklamlar yazı içi orta kısımlarda, sidebarda, header ve footerda çıkıyor. Otomatik reklamların bana gelir olarak katkısı %2-3 civarında bu küçük bir rekam gibi gözükse de ay içinde ek bir yerleşim yapmadan %3 fazla kazanıyorsunuz, hitiniz biraz fazlaysa en azından host ücretinizi vs çıkarabilirsiniz.

Otomatik Reklamlar Nasıl Eklenir?

Öncelikle Google Adsense hesabınıza giriş yapıp, sonrasında aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor.

  1. Hesabınızın sol kısmında bulunan “Reklamlarım” bölümüne tıklayın.
  2. Reklamların altında bulunan “İçerik -> Otomatik Reklamlar” bölümüne tıklıyoruz.
  3. Otomatik reklam oluştur bağlantısına tıklıyoruz.
  4. Bu alanda sitemizde hangi reklam çeşitlerinin otomatik olarak çıkmasını istiyorsak o alanları aktif ediyoruz. Ben hepsini aktif etmeniz taraftarıyım.
  5. Kaydet diyoruz ve bize verilen kodu “Görünüm -> Düzenle -> Header.php” dosyasını açıp </head>‘dan önce verilen kodu ekliyoruz.
  6. Eğer kodu alamadıysanız bir önceki alana yani “Otomatik reklamlar” alanına gidip, buradaki “Otomatik reklam oluşturma ipuçları” butonu tıklayıp açılan pop’taki kodu kopyalıyoruz.

Otomatik Reklam İstatistiklerini Görme

Otomatik reklamları ekledikten sonra bu alandan gelen kazançlarınızı takip etmek isterseniz yukarıda anlattığım şekilde “Otomatik reklamlar” bölümüne gidip orada bulunan istatistik iconuna tıklamanız gerekecektir. Bu butona tıkladığınızda Adsense rapor bölümünde otomatik reklam biriminin raporlarını görebilirsiniz.

Bu yazımda sizlere otomatik reklam birimini tanıtmaya çalıştım herhangi bir sorunuz var ise çekinmeden yorum kısmından sorabilirsiniz. Ayrıca reklam yerleşiminde bana yardımcı olabilir misin derseniz Adeense Reklam Yerleşimi yazıma bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.