kişisel blog listesi

Kişisel Blog Listesi

15 Şubat 2018 - İnternet

Kişisel blog listesi yazımda yararlı içerikler oluşturan en sevdiğim ve düzenli olarak takip ettiğim kişisel blogları sizlerle paylaşacağım. Bu liste de özellikle kodlama üzerine olan kişisel blogları fazlaca görebilirsiniz, bunun sebebi

Kişisel Blog Listesi

i-kol.net

i-kol net şirkette birlikte çalıştığım arkadaşıma ait olmasına rağmen yönetimi benim elimde gibi bir şey. Yazıları o yazıyor ve bilgilendirici yazılar girmeye çalışıyor. Bir işinize yarayabilecek bir blog.

wpmavi

Wpmavi gerçekten wordpress konusunda işinin ehli bir blog. İçerdiği içeriklerle kendini gösteren bilgi isteyen bir kişinin kesinlikle bilgi alarak ayrılacağı bir blogtur. Eğer sizinde wordpress bir siteniz varsa hemen göz atın derim elbet bir şeyler kapacaksınızdır.

fatihhayrioglu

CSS, HTML ve JS’nin kralı, öncüsü, özellikle CSS öğrenirken en kaliteli Türkçe bilgi kaynağım olmuştur kendisi. Sizde CSS ve HTML öğrenmek istiyorsanız en iyi adreslerden biri burası olabilir. Üstelik Fatih sizler için ücretsiz emek vererek oluşturuyor içeriklerini. Css dersleri için: http://fatihhayrioglu.com/css-dersleri/

erbilen

Tayfunda kodlama dersleri veriyor. Sadece kişisel blogu üzerinden değil youtube üzerinden de kodlama derslerine erişebilirsiniz. Fatih gibi çok fazla detaya inmiyor ama yazdığı konularda cidden başarılı buluyorum.

yakuter

Erhan da Tayfun ve Fatih gibi blogunda kodlama dersleri paylaşıyor. Ben blogu yeni yeni keşfettim. Bir kere adamın title’ı “biri kod mu dedi?” ddaha ne olsun? Bu arada söylemeden edemeyeceğim temasını da çok sevdim.

spaksu

Tasarım konusunda takip ettiğim ve şuanlık tek geçtiğim blog. Benim için tek ne de olsa. 🙂 Gerçekten çok ama çok başarılı tasarımları var. Logo, tasarım vs yaptıracaksınız bu arkadaşı öneririm.

aramamotoru

Aramamotoru adından da anlayacağınız üzere SEO ve Google optimizasyonu odaklı bir blog. Özellikle SEO hakkında yazdığı yazıları okumanızı tavsiye ederim. Müthiş ipuçları veriyor hem de bu ipuçları sadece yeni başlayanlar için değil herkesin işine yarayabilecek ipuçları.

oguzveliyavas

Her ne kadar blogunu boşlamış olsa da hala ara sıra girer bakarım yeni yazı ekledi mi diye, her zaman da hüsranla sonuçlanıyor arkadaş. 🙂 Tabi yeni keşfedenler için sosyal medya konusunda çok ama çok yardımı dokunacak bir kişisel blog diyebilirim.

bloghocam

Fazla söze gerek duymuyorum; Blogspot’un hocası blogspotcuların el kitabı….

benlacivert

Uzun süredir yeni yazısını göremediğimiz Berk tam bir küfürbaz haydo ama komik adam vesselam. Hiç yazılarınız okumadıysanız eğlenmek için bile okunur yazıları.

kelimelerbenim

Yazdığı zaman harbiden sağlam yazan, bu hafta ne öğrendim yazılarıyla genel kültür dağıtan bir abimizdir kendisi ama o da ortalıkta yok…

usluer

Okunası bir kişisel blog ama “O Şimdi Asker!”

timurdemir

Tam bir kişisel blog rehberi. Seodan içeriğe içerikten sosyal medyaya kadar yazıları bulabileceğiniz kaliteli bir blog.

sadriercan

Bloguna emek veren, ürettiği içeriklerle ziyaretçilerine saygı gösteren bir yazar. Özellikle WordPress ve sitelerle ilgili yazılarını gerçekten beğeniyorum.

Daha sayamadığım bir çok kişisel blog sahibi olabilir, lütfen kusura bakmasınlar. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.