instagram anket özelliği nasıl kullanılır yasinergul.net

Instagram Anket Özelliği Nasıl Kullanılır?

1 Kasım 2017 - İnternet

Instagram anket özelliği nasıl kullanılır yazımızda instagramin yeni arac

ı olan Story de anket yapma özelliğinin nasıl kullanacağını anlatmaya çalıştık, siz de aşağıdaki adımları izleyerek Instagram Story’de anket yaparak sonuçlarını takip edebilirsiniz.

Bu anket olayı nedir diye merak edip araştırdım ve buldum sizlerle de kolay ama bilinmeyen bu yöntemi paylaşmak istedim.

Instagram Anket Özelliği Nasıl Kullanılır

Öncellikle Instagram’ın en güncel versiyonunu telefonunuza kurmanız gerekmektedir. Güncel versiyonu kurduktan sonra aşağıdaki adımları izleyerek instagramda anket yapabilirsiniz.
*Instagramda anketi sadece Story’de fotoğraf çektikten sonra paylaşabiliyoruz.

 1. Telefonumuzdan Instagram profilimize giriyoruz ve profil fotomuzun yanında bulunan + işaretine tıklıyoruz;
 2. Artı işaretine bastığımızda kamera açılacak kamera ile ister video ister fotoğraf çekelim;
 3. Fotoğraf çektikten sonra ekranın üst köşesinde “gülücük, kalem ve Aa” iconları çıkacak, bunlardan gülücük olanına tıklıyoruz.
 4. Karşımıza aşağıdaki gibi “konum, hava durumu, saat, gün, anket vb” seçenekler çıkacak. Bunlardan “anket” seçeneğini seçiyoruz.

  Instagram Anket Özelliği Nasıl Kullanılır
  Instagram Anket Özelliği Nasıl Kullanılır
 5. Ankete tıkladığımızda; Karşımıza bir soru ve iki cevap yazabileceğimiz ekran çıkıyor. Buraya anket yapmak istediğimiz soruyu ve cevapları yazarak anketimizi oluşturup devam ediyoruz;

  Instagram Anket paylaşma
  Instagram Anket yapma
 6. Son olarak gönderimizi Story’de paylaşıyoruz.

İnstagram Anket Yapma Videolu Anlatım

İnstagramın anket özelliği bir çok kişi tarafından çok fazla beğenildi ve rağbet gördü. Şimdilik sadece iki şıklı anketler düzenleyebiliyoruz ileri ki zamanlarda belki şıklar artar. Anket sonuçlarını da anlık olarak takip edebiliyorsunuz. Her oy sonucunda size anlık bildirim geliyor. X kişi X oyu kullandı, ankette son durumu %x A gönderisi %y B gönderisi gibi bildirim geliyor böylelikle anketi kolayca takip edebiliyor ve kimin hangi oyu verdiğini görebiliyorsunuz.

Dediğimiz gibi instagramın anket özelliği şuanda sadece storyde yapılabiliyor. Bilgisayardan instagtama programsız olarak fotoğraf yüklemek isterseniz Bilgisayardan Instagrama Fotoğraf Yükleme yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca 2017 yılının en popüler instagram etiketleri için bu yazımıza göz atabilirsiniz.

Instagram anket özelliğini kullanmayı elimden geldiğince anlatmaya çalıştım, herhangi bir sorusu olan var ise yorum kısmından çekinmeden sorabilir.

9 comments

 1. Eğlence açısından çok hoşuma giden bir eklenti insagramda bana kalırsa instagram bu özelliği kaldırıcak gibime geliyor.

 2. instagrama geldiğinden beri anketi kullanıyorum ama video çektikden sonra anket eklendiğini bilmiyordum teşekkürler 🙂

 3. Sosyal medyayı şekillendiren bir güncelleme oldu. YouTube’deki içerik üreticileri bile yararlanıyor videolarında 🙂

 4. İnstagram ticarete en etkili katkıyı sağlayan sosyal mecra. Bu güncellemeyi kullanmak çok etkili olacaktır. Teşekkürler.

 5. İnstagram bu özelliğini oldukça beğendim arkadaşlarım arasında ne anket yapıyorum

  Kişilerin kendi hakkımda fikirlerinide öğrenmiş oluyorum

 6. çok anlamlı ve kapsamlı anlatılmış bu sayede ben dahil hemen herkes iyice kavramış olacak konu hakkında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.