Bitlo ile Bitcoin Nasıl Alınır?

6 Ağustos 2018 - Blog
Son yıllarda adını sıkça duymaya başladığımız bir şeyden bahsedeceğim sizlere. Bitcoin! Peki bu Bitcoin nedir?
2008 senesinde Satoshi Nakamoto adlı bir kullanıcı tarafından ortaya atılan Bitcoin; merkezsiz, şifreli ve aracısı olmayan bir kripto para birimi. 1 Bitcoin şu an 7000 dolar değerinde. İlk yıllarında 10000 Bitcoin’in bir pizza almak için harcandığı bilinen Bitcoin, son yılların belki de en popüler para birimi. Peki Bitcoin nasıl alınır? Nasıl Bitcoin’e yatırım yapabiliriz?
Bitcoin’e yatırım yapabilmek için öncelikle bir dijital cüzdana ihtiyacımız var. Bu dijital cüzdan bilgisayarınızda veya flash belleğinizde; Bitcoin depolanabilen bir yazılımsal cüzdan şeklinde oluyor. Ayrıca kripto para borsalarının çevrimiçi cüzdanlarını da kullanmak mümkün. Bu siteler üzerinden ayrıca kripto para alım ve satım işlemlerinizi de gerçekleştirebiliyorsunuz.
Türkiye’de Bitcoin almak niyetiniz varsa ben Bitlo‘yu kullanmanızı öneriyorum. Bitlo bana göre kullanımı en basit yerli kripto para borsası. Hakan Baş, Alper Afşin Özdemir ve Mustafa Alpay gibi tanınan girişimciler tarafından kurulmuş olması önemli bir artı. Bitcoin dışında Ethereum ve Ripple da sitede alınıp satılabilen kripto para birimleri. Yakında başka kripto para birimlerini de Bitlo’da göreceğimize inancım tam.

Bitcoin Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Bitcoin almak için yapmamız gerekenler aslında oldukça kolay. “Kripto para” belki kulağa korkutucu geliyor olabilir ama bu mecrada kullanıcı deneyimi üzerinde uzmanlaşmış Bitlo.com gibi siteler artık mevcut. Bu borsalar sayesinde artık alım satım işlemleri gayet kolay bir şekilde halledilebiliyor. Hadi Bitcoin alalım:
1. BİTLO.COM‘U AÇTIK.
2. BU SAYFADAKİ FORMA AD, SOYAD, TELEFON NUMARASI VE ŞİFRE GİREREK HESABIMIZI OLUŞTURUYORUZ
3. TELEFONUMUZA GELEN KOD İLE GİRİŞİ TAMAMLIYORUZ.
4. KARŞIMIZA ÇIKAN “HESAP BİLGİLERİ” SAYFASINDA KİMLİK BİLGİLERİMİZİ GİREREK HESABIMIZI DOĞRULUYORUZ.
5. HESAP DOĞRULANDIKTAN SONRA “TRY YATIRMA” SAYFASI AÇILACAK. BURADAKİ BİLGİLERİ KULLANARAK İSTEDİĞİMİZ MİKTARDA PARAYI HAVALE VEYA EFT İLE HESABIMIZA MİNİMUM YATIRMA TUTARI OLMADAN GÖNDEREBİLİYORUZ.
6. ŞİMDİ HESABIMIZA TANIMLADIĞIMIZ PARA İLE BITCOIN ALIM İŞLEMİNİ TAMAMLAYABİLİRİZ. “KOLAY ALIŞ/SATIŞ” SAYFASINI AÇALIM. İSTEDİĞİMİZ KADAR BITCOIN ALMAK İÇİN İSTEDİĞİMİZ MİKTARI GİRİP “BITCOIN AL” YAZAN BUTONA BASALIM.
İlk Bitcoin’lerimizi aldık! Ayrıca Ethereum alış satışı yapmak isterseniz o da Bitlo.com’da var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.