Bilgisayarın Özelliklerine Nasıl Bakılır?

Bilgisayarın Özelliklerine Nasıl Bakılır?

11 Eylül 2018 - Bilgisayar

Bilgisayar özelliklerini öğrenmek için bir çok nedeniniz olabilir, örneğin bir oyun meraklısıysanız ve alacağınız oyunun bilgisayarınızın kaldırıp kaldırmayacağını merak ediyorsanız öncelikle bilgisayarınızın özelliklerini bilmeniz/öğrenmeniz sonrasında oyunun sistem gereksinimleriyle karşılaştırmanız gerekiyor. Tabi herkes bilgisayarın özelliklerine nasıl bakıldığını bilmediği için Google amcadan yardım alıyor, işte bu noktada sizlere yardımcı olmak amacıyla bu yazıyı yazıyorum.

Bilgisayarın Özelliklerine Nasıl Bakılır?

  1. Aslında bilgisayar özelliklerine bakmak oldukça kolay, masaüstünüzdeki “Bilgisayar” yazan icona sağ tıklayıp “Özellikler” seçeneğini seçmeniz bilgisayarınızın özelliklerini görmenizi sağlayacaktır.
  2. Açılan pencerede sistem bölümünde işlemci, ram, sistem türü vb. özelliklere ulaşabilirsiniz.
  3. Ekran kartı özelliklerini öğrenmek içinse windows+r tuşlarına basarak çalıştır programını açıp “dxdiag” yazıyoruz ve enterlıyoruz. Açılan ekranda görüntü veya ekran bölümüne girerek ekran kartı özelliklerinizi görebilirsiniz.

İşte bilgisayar özelliklerini bu şekilde kolayca öğrenebilirsiniz. Bilgisayar hakkında merak ettiklerinizi bilgisayar kategorimizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.