Anasayfada Kategori Gizleme

Anasayfada Kategori Gizleme

19 Nisan 2018 - Wordpress

Anasayfada kategori gizleme yazımız ile wordpress ile oluşturulan web siteleri için anasayfada belirli kategorileri gizlemeyi anlatmaya çalıştım. Bu yöntemle ana sayfada göstermek istemediğiniz kategori yazılarını gizleyebilirsiniz.

WordPress Anasayfada Kategori Gizleme

WordPress sitelerinizde anaysafada yazı gizlemek için aşağıdaki kodu Görünüm -> Düzenle -> “functions.php” dosyasına atmanız ve kırmızı alanları düzenlemeniz gerekmektedir. Kırmızı alanlar ana sayfada göstermek istemediğiniz kategorilerin idleridir. Birden fazla kategori gizlemek için kategori idlerini başında “-” tire işareti koyarak virgül ile ayırarak kırmızı alana eklemeniz gerekiyor. Tek kategori id’si için virgül kullanmamanız gerekiyor.

function PozExclude($query) {
if ( $query->is_home ) {
$query->set('cat', '-3,-5,-23');
//yasinergul.net
}
return $query;
}
add_filter('pre_get_posts', 'PozExclude');

Bu yöntem işe yaramazsa aşağıdaki kodu Görünüm -> Düzenle -> “index.php” (index.php yoksa home.php) dosyasındaki “the_post();” olan kodun altına aşağıdaki kodu ekleyin;

<?php query_posts($query_string . '&cat=-3,-5,-23'); ?>

Kategori ID Nasıl Öğrenilir?

Anasayfada yazı gizlemek için kategori id’yi bilmemiz gerekiyor. Bunu öğrenme yolu da;

  1. Yazılar
  2. Kategoriler
  3. Gizlemek istediğiniz kategoriye düzenle deyin
  4. Karşınız böyle bir link çıkacak bu linkteki kırmızı bölümle işaretlediğim yer o kategorinin id’si oluyor https://www.yasinergul.net/wp-admin/term.php?taxonomy=category&tag_ID=27&post_type=post&wp_http_referer=%2Fwp-admin%2Fedit-tags.php%3Ftaxonomy%3Dcategory

WordPress sitelerinizde anasayfada kategori gizleme konusunu sizlere detaylı şekilde anlatmaya çalıştık. WordPress ile site kurmak için wordpress ile site kurma yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.