adsense alternatifi reklam şirketleri

Kullandığım Adsense Alternatifi Reklam Şirketleri

28 Mart 2018 - Google

Bu yazımda adsense alternatifi reklam şirketleri, adsense benzeri siteler, gösterim başına para veren siteler ve en iyi adsense alternatifi siteleri anlattım.

Adsense üyeliği almak pek kolay bir durum değil hal böyle olunca da hemen adsense alternatifi siteler aramaya başlıyoruz. Bu yazımda sizlere daha önce kullandığım bazılarını halen aktif olarak kullandığım adsense alternatifi güvenilir reklam şirketlerini tanıtmaya çalışacağım, aşağıda tanıtacağım sitelerin bir çoğundan ödeme almış biri olarak söylüyorum hile hurda yapmadığınız sürece bu sitelerden kazancınızı güvenilir şekilde çekebilirsiniz.

Adsense Alternatifi Reklam Şirketleri

 1. Admatic – Banner reklam ağı. (Gösterim başına kazanç.)
  Admatic genelde Adsense reklamlarını gösteriyor ve gösterim başına kazanç sağlıyorsunuz. 6 adet reklam çeşidi bulunan Admaticte bütün reklam birimlerini aynı anda kullanabilirsiniz fakat doğru bir yerleşim yapmaz iseniz bu durum ziyaretçileri rahatsız edebilir.Reklam Birimleriİnterstitial: Tüm ekranı kaplayan pop-up olarak çıkan reklam birimi. Genelde bir kere çıkar.
  Scroll Ad: Sayfa ile berabere kayan sağ alt köşeye yapışık 300×250 boyutundaki reklam birimi.
  Imageplus: Görsellerin üstünde çıkan reklam birimi.
  InPage: Yazı içine eklediğiniz reklamın sayfanın kaydırılmasıyla çıkmasını sağlayan reklam birimi.Kazanç
  Google alternatifi olarak sunabileceğim en iyi reklam birimi diyebilirim. Genellikle tüm reklamları eklediğinizde 1.000 gösterime 1,5 – 2 TL kazanç sağlarsınız.
  Ödeme
  100 TL sınırını geçtiğiniz ay’ı takip eden gelecek ay’ın 25-30’u arasında kazancınız bankanıza yatar. Yani Ocak ayında 100 TL sınırını geçtiğiniz zaman kazancınız Şubat ayının sonunda banka hesabınıza yatar.
 2. Adcash – Pop-up reklam ağı. (Gösterim başına kazanç)
  Adcash en iyi pop-up reklam şirketlerinden biridir. Hem güvenilir hem Türkçe desteği var hemde kazancınızı banka hesabınıza çekebiliyorsunuz. Ee daha ne olsun ?Reklam BirimleriPop-under: Dilediğiniz ayarları (bir kişiye günde, saatte, dakika da kaç kez görünsün vs) gibi ayarları rahatlıkla yapabileceğiniz gösterim başına kazandıran pop-up reklam birimidir.
  Banner çeşitleri: (Geri dönüşüm [üye ol, satın al vb] başına kazanç.)
  Diğer reklam çeşitleri: Hepsi geri dönüşüme göre kazandırmaktadır.Kazanç
  Genelde 1.000 pop-up gösterimine 0,70£ – 1£ aralığında ücret vermektedir.
  Ödeme
  100£ sınırını aştığınız ay ödeme talep ettikten sonra 30 gün içinde kazancınız banka hesabınıza yatar.
 3. Popads – Pop-up reklam ağı. (Gösterim başına kazanç)
  Adcash ile birlikte en iyi pop-up reklam ağlarından biri olan Popadsta kazançlarınız dolar üzerindendir. Bu reklam şirketiyle de çalıştım ve ödeme aldım. Kesinlikle ödeme yapan güvenilir bir reklam firmasıdır. Fakat ingilizcedir ve banka hesabına değil Payoneer hesabınıza ödeme yapar.Reklam Birimleri-Pop-under: Reklamın 1 kişiye hangi zamanlarda kaç kere çıkacağı gibi ayarları çok kolay yapabileceğiniz gösterim başına kazandıran pop-up reklam birimidir.Kazanç
  Çoğu sitede 1.000 gösterim başına 0,80$ – 1$ arası kazandırmaktadır.
  Ödeme
  100$ sınırını aşıp ödeme talep ettikten 1 gün sonra Payoneer hesabınıza ücret 3$ kesintiyle yatar.
 4. Bc.vc – Link kısaltma reklam ağı. (Tıklama başı kazanç.)
  Bc.vc en popüler link kısaltma ağlarından biri olan bc.vc yanılmıyorsam bir Türk şirketi. Ödemelerini kesintisiz olarak her hafta Cuma günü banka hesabınıza TL bazında yatırıyorlar. Sadece link kısaltarak para kazanabileceğiniz bu şirkette her ne kadar TL olarak ödeme yapsalar da kazançlarınız dolar üzerinden oluyor. Şirket linkleri kolayca kısaltmak için bir çok araç sunuyor size.Reklam Çeşitleri-Tam Sayfa Script: Sitenizdeki tüm linkleri tek bir kod ile kısaltmanızı sağlar.
  Site Açılış Scripti: Sitenizin açılışında açılış sayfasını kısalmış haline yönlendirir, böylelikle sitenize giren herkesi otomatik link kısaltmış olursunuz.Kazanç
  Site açılış scriptinde 1.000 gösterim başına 3$ civarında vermektedir fakat sayımlarında  eksiklik olmaktadır, yine de iyi kazandıran bir reklam şirketidir benim gözümde.
  Ödeme

  10$ geçen hesapların ödemeleri her Cuma en geç 5’e kadar banka hesaplarına yatar.
 5. Adf.lyLink kısaltma ve pop-up reklam ağı.
  Kullandım güvenilir.
 6. ReklamStore – Banner reklam ağı. (Gösterim başına kazanç.)
  Kullanmadım ama güvenilir.
 7. Deskfive – Banner reklam ağı. (Gösterim başına kazanç.)
  Kullanmadım ama güvenilir.
 8. Ligatus – Banner reklam ağı. (Gösterim başına kazanç.)
  Kullanmadım ama güvenilir.

Tabi bunların hiçbiri adsense’in yanından geçemez. Yine en iyi reklam firması benim için Adsense’dir. Admatic reklam ağını adsense ile birlikte kullanarak ek gelir elde edebilirsiniz. Adsense’den daha fazla kazanmak istiyorum diyorsanız adsense reklam yerleşimi nasıl yapılır yazımızı inceleyebilirsiniz.

Adsense’ye başvurup kabul edilmediği zaman bir çok kişi adsense alternatif reklam şirketlerine yöneliyor. Burada karşılarına pek çok seçenek çıksa da çoğu webmaster’ın seçeneği aynı yöne kayıyor.  Sonuçta yaptığı işe emek veren webmasterlar ister istemez bundan kazanç sağlama haklarını kendinde görüyorlar ve bunda oldukça haklılar seçilen alternatif şirketten çoğu zaman memnun kalanlar olduğu gibi sürekli şikayet edenlerde olabiliyor. Bu yüzden alternatif şirket seçimi yaparken kullanıcı yorumlarının bir kısmını değerlendir, bir kısmını görmezden gelmeniz gerekir. Bu durumda bir diğer unsur ise bir çok firmaya deneyip kendi tecrübelerinizi edinmenizdir. Bu sayede daha fazla kazanç sağlayacağınız firmayı kendiniz deneyerek öğrenebilirsiniz.

5 comments

 1. selam hocam verdiğiniz sitelerde ödeme aldınızmı güvenilirmi yani hep duyduğumuz siteler ama güven olarak biraz sorun yaşadığım için

 2. bence alternatif olarak sadece bc.vc öneririm önermediğim de reklamstore dur ödeme yapılıyor ama kazançları çok az …

 3. merhabalar

  adf.fly ücretleri çok düşük.
  Reklamstore, adsense onaylanana kadar kullanmıştır. geliri ortalama düzeyde, ödeme yapar sorun çıkarmaz. Adsense onayı alana kadar kullanılabilir alternatifler arasındadır.
  Liste başarılı, ancak yazar arkadaş da takdir ederki hiçbirisi bir adsense değil 🙂

 4. Merhaba yasin, reklamstore ile ilk netten reklam yayincisi oldugum da tanistim guvendigim reklam firmasi ve kendini bir cok alanda gosteren ilk turk firmasi cok tesekkurler mazi canlandi gozumde..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.