film kanalları

Film Kanalları

22 Nisan 2018 - İzlediklerim, Slider, Yaşam

Film kanalları yazımda, aralarında benimde izlediğim film kanallarının olduğu, sürekli ücretsiz olarak yerli ve yabancı film yayınlayan televizyon kanallarını frekansları ile paylaşmaya çalıştım. Eğer frekanslarda bir hata var ise lütfen yorum bölümünden bildirin.

Arkadaşlar piyasadaki bir çok film kanalının ya frekansı değişti ya da kaldırıldı. Size çöp frekansları vermek yerine bizzat deneyerek aşağıdaki frekansların çalıştığını gördüm ve sizlerle paylaştım. Diğer sitelerdeki frekanslara itibar etmeyiniz.

Film Kanalları

Sony Channel Frekansı

Ülkemizde 2017 yılında yayıma hayatına başlayan Sony Channel kanalının frekans bilgilerini sitemizde bulabilirsiniz. Sony Channel kanalı prime time zamanları hariç genelde yabancı dizler yayınlıyor fakat prime time döneminde yani saat 20:00 civarı kaliteli yabancı filmler yayınlıyor.

Frekansı : 11558
Polarisazyon Değeri : V – Dikey
Kapsama : Batı
SR : 30000
FEC : 2/3

Fil TV Frekansı

Film kanalları arasında en çok izlenen ve benim de çok beğendiğim en iyi kanal Fil TV diyebilirim. Fil TV’de eski filmler değil güncel ve kaliteli 1 -2 yıllık filmler yayınlanıyor.

Frekansı : 11775
Polarisazyon Değeri : V – Dikey
Kapsama : Batı
SR : 27500
FEC : 3/4

TV 4 Frekansı

Eski adı ile karamel tv olarak bilinen kanalda sürekli olarak film yayınları verilmektedir. Genelde orta derecedeki filmleri yayınlar.

Frekansı : 11986
Polarisazyon Değeri : V – Dikey
Kapsama : Batı
SR : 9600
FEC : 5/6

Teve2 Frekansı

Eski adı ile TV2 yeni adı ile Teve2 olan kanalda hafta sonları prime time da orta ve üst kalitede filmler yayınlanmaktadır.

Frekansı : 12034
Polarisazyon Değeri : V – Dikey
Kapsama : Batı
SR : 27500
FEC : 5/6

Em Tv Frekansı

Haftanın her günü düşük ve orta kalitede film yayınlayan bir kanal. Frekans bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Frekansı : 12345
Polarisazyon Değeri : V – Dikey
Kapsama : Batı
SR : 30000
FEC : 3/4

Beyaz TV Frekansı

Beyaz TV hafta içi her gün prime time zamanında film yayınlıyor. Yani saat 19:00 ile 23:00 arasında genelde yerli veya yabancı ve üst kalitede filmler yayınlanıyor.

Frekans : 12380
Polarisazyon Değeri : V – Dikey
Kapsama : Batı
SR : 27500
FEC : 3/4

Planet Türk Frekansı

Eski türk filmlerini izleyebileceğiniz tam bir yeşil çam efsanesi kanal.

Frekansı : 11558
Polarisazyon Değeri : V – Dikey
Kapsama : Batı
SR : 30000
FEC : 2/3

 

UçanKuş TV Frekansı

Uçankuş TV genellikle magazin haberleri verse de hafta sonu prime time zamanlarında (19:00 – 20:00 arasında başlayan) filmler yayınlıyor.

Frekansı : 11509
Polarisazyon Değeri : H – Yatay
Kapsama : Batı
SR : 30000
FEC : 2/3

Filbox Frekansı

Filbox’a dahil olan tüm kanalların frekans bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Bu frekanslar ile ücretli ve ücretsiz tüm film kanallarına ulaşmanız mümkün.

Uydu : Türksat 4A
Frekans : 11775 Mhz
Symbolrate : 27500 Mbps
Fec : 3/4
Polarizasyon : Vertical (Dikey)

Uydu : Türksat 4A
Frekans : 11802 Mhz
Symbolrate : 17500 Mbps
Fec : 3/4
Polarizasyon : Vertical (Dikey)

Uydu : Türksat 4A
Frekans : 12091 Mhz
Symbolrate : 2400 Mbps
Fec : 5/6
Polarizasyon : Horizontal(Yatay)

Film kanalları yazımda bildiğim ve çalıştığını teyit ettiğim ücretsiz film yayınlayan tüm tv kanallarının frekanslarını liste şeklinde sizle paylaşmaya çalıştım sizde yorum bölümünden bizlerle bildiğiniz kanalları ve kanal frekanslarını paylaşabilirsiniz. Televizyonda kafanıza göre film bulamaz iseniz en iyi bilim kurgu filmleri yazımdaki filmler arasından bir film seçip internetten izleyebilirsiniz.

Film izlemek dünyanın dört bir yanındaki insanların en çok bahsettiği eğlencedir. Bu da sürpriz değildir çünkü herkes birkaç saat boyunca günlük gerçeklerden kaçabildikleri bir deneyimden hoşlanır.

Evde ya da sinemada bir film izlemek kişisel tercihlere bağlı olarak herkes için keyifli bir deneyimdir. Sinemada, bir DVD’de serbest bırakılıncaya veya yerel bir televizyon kanalında gösterilene kadar beklemeksizin filmler yayınlandıkları anda izlenebilirler. Tercihe göre bir süre sonra film kanallarında yayınlanmasını bekleyip izleyebilirsiniz veya daha önce izlediğiniz bir filmi tekrar tekrar istediğiniz zamanda, televizyonda ya da bilgisayarınızda izleyebilirsiniz.

Evde film seyretmeyi tercih ederseniz, rahatça aileniz ile vakit geçirebilirsiniz. İstediğiniz her şeyi izleyeceksiniz. Konuşurken, paylaşırken ve film hakkında yorum yaparken özgür olacaksanız. Üstelik çevrenizdeki güvende olan atmosferi sayesinde izlemeye odaklanma ihtimaliniz daha yüksektir. Ayrıca, eğer bir şey hakkında kafanız karışık ya da emin değilseniz, daima durup neler olup bittiğini yanınızdakilere sorabilirsiniz. Bundan başka; geri sarabilir ve hızlı ileri alabilirsiniz. Zaman sınırı yoktur; filme girmek için belirli bir zaman gibi. Filmi kaçırmamak için acele etmenize gerek yok.

İşte film sevenlerin en büyük sıkıntısından biri de televizyon kanallarının birçoğunun dizi yayımlaması, film yayımladıklarında araya bir sürü uzun uzun reklam koyması. Peki az reklamlı sürekli film yayımlayan hiç mi kanal yok? Tabi ki var. Sizler için en güzel film kanallarını derledik:

5 comments

  1. Fil TV bir süre ücretsiz yayın yaparak iyi bir izleyici kitlesi oluşturdu hem yeni filmler hemde HD kalitesinde olması da oldukça güzel bir hizmetti ancak ücretliye geçince artık izleyemiyordum alternatif kanallar sunduğunuz için ayrıca teşekkür ederim.

  2. Hocam ben frekans ile tarattigimda arama en az 1 saat sürüyor ve sadece bu kanalr değil tüm kanalları arıyor trt kanald vs nerde hata yapıyorum

    1. Manuel kanal ekleme gir ordan frekans ları girdikten sonra şebeke araması veya ağ aramayı devre dışı veya kapalı hale getirdikten sonra aramayı başlat

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.